Drodzy Rodzice,

w związku z decyzją Nowego Wójta gminy Dywity z dnia 11.02.2019r. o niefinansowaniu z budżetu gminy kosztów utrzymania dziecka w niepublicznych przedszkolach w wysokości 100% dotacji na ucznia w roku szkolnym 2019/2020, informujemy, że od dnia 1-ego września 2019r. czesne w naszym przedszkolu będzie składać się z dwóch elementów, opłaty stałej niepodlegającej odliczeniom w wysokości 300zł oraz opłaty za wyżywienie, rozliczanej jak dotychczas i wynoszącej 8zł za jeden dzień. W przypadku rodzeństwa uczęszczającego do przedszkola opłata stała będzie wynosić 200 zł za  dziecko, natomiast opłata za wyżywienie będzie taka sama jak w przypadku innych uczniów.

W tym roku nie jesteśmy też zobowiązani prowadzić rekrutacji zgodnie z harmonogramem rekrutacji opublikowanym przez Gminę Dywity. W związku z powyższym rekrutacja w naszym przedszkolu na rok szkolny 2019/2020 będzie prowadzona na zasadzie kolejności składanych wniosków, a nie jak do tej pory - przyznawanych punktów rekrutacyjnych. Wnioski będą dostępne w naszym przedszkolu oraz na stronie: www.przedszkole-mali-odkrywcy.pl/index.php/rekrutacja/wniosek-o-przyjecie-dziecka-do-przedszkola  od dnia 25-ego lutego.

Deklaracje o kontynuowaniu nauki przedszkolnej przez uczniów obecnie uczęszczających do przedszkolach będą przyjmowane w od 15-ego do 30-ego kwietnia.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z Ustawą z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo Oświatowe, gmina jest zobowiązana zapewnić Państwa dzieciom miejsce w przedszkolu publicznym pobierającym opłaty tylko za wyżywienie oraz za spędzone przez dziecko godziny w przedszkolu. Warunkiem uzyskania prawa do takiego miejsca jest dopełnienie formalności rekrutacyjnych, tj.:

- złożenie wniosku do wybranego przedszkola samorządowego (na terenie gminy działają 4 przedszkola: w Dywitach, w szkole w Dywitach, Kieźlinach i Słupach) w terminie uchwalonym przez Radę Gminy, w tym roku termin  składania wniosków to od 1-ego do 19-ego marca (pełny harmonogram rekrutacji dostępny jest na stronie BIP Dywity w zakładce „edukacja”;

-zamieszkanie dziecka na terenie gminy;

- wiek dziecka od 3 do 6 lat (tzn. w roku 2019 dziecko musi ukończyć 3, 4 ,5 lub 6 lat).

Więcej informacji udzielimy Państwu na zabraniu Rodziców, tj. 19.02.2019r. (wtorek) o godz. 16:00. Odpowiemy też na Wasze pytania. Informacji udzielamy również telefonicznie
(Tel. 506 171 325 lub osobiście w przedszkolu).

© 2018 Przedszkole Mali Odkrywcy, Różnowo, gm. Dywity. All Rights Reserved.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!